מהו דואר זבל ?

דואר זבל זהו דואר אלקטרוני המכיל חומר פרסומי או וירוסים המגיע אל הנמען ללא בקשתו, ללא הסכמתו, ובלי שהמקבל מכיר את השולח. דואר זה ממלא את תיבות הדואר האלקטרוני, מבזבז זמן רב ומקשה על המקבל לאתר את הדואר שחשוב לו לקבל.
לפי סקרים שפורסמו באינטרנט, דואר זבל מהווה כ-80% עד 90% מתעבורת הדואר האלקטרוני, הסטטיקה של מערכות סינון דואר הזבל שמפעילה חברת דבש מראה על כ-93% דואר לא רצוי.

שירות סינון דואר זבל של דבש

דבש מספקת שרות סינון דואר אלקטרוני באמצעות שרתי סינון דואר הממוקמים בחוות שרתים.

דבש חוסמת את הוירוסים ודואר הזבל  לפני שהם מגיעים לאתר הלקוח. בכך מרחיקה דבש את הסכנה ממחשביו ובאותה העת מורידה עומס מהשרתים שלו.
פתרון זה מתאים בעיקר לגופים קטנים ובינוניים בעלי שם מתחם (Domain), שיש להם עד כמה מאות של תיבות דואר.

השירות זה ניתן בתשלום חודשי ומחושב לפי מספר התיבות המסוננות תחת אותו דומיין.

מחיר שירות סינון דואר:

בין 3-10 שקלים לתיבה לחודש תלוי בכמות התיבות.

המחיר ל-100 תיבות נע סביב ה-5 שקלים לתיבת דואר לחודש.

יתרונות שירות סינון דואר באמצעות מכונות פיינאפ

כפי שבאו לידי ביטוי במייל ששלחתי ללקוח מתעניין (יוסי דבש)

 1. כמויות : המכונה שלנו בדקה בשנה האחרונה כ- 3 מיליון דברי דואר, מהם חסמה כ-700 אלף מיילים זבל.
 2. מנועי סינון : למכונה מנועי סינון רבים ושונים המתעדכנים כל הזמן מול האינטרנט.
 3. סינון וירוסים : המכונה מסננת וירוסים שמצורפים למייל ב-100%. בכל השנים (9 שנים שאני עובד עם פיינאפ) זכור לי מקרה אחד או שניים של ספק וירוס שעבר במייל.
 4. איכות סינון זבל : המכונה מסננת מצוין דואר זבל, אני כמעט ולא רואה דואר זבל באאוטלוק שלי, (אחד – שניים בשבוע מתוך מאות רבות של דברי דואר).
  מצד שני אני באמת לא זוכר מתי הייתה הפעם האחרונה שנעלם לי מייל בגלל שהמכונה חסמה אותו.
 5. מחסן זמני: כל הדואר (גם מה שעבר וגם מה שנחסם) נשמר במכונה למשך שבוע – שבועיים וכך אפשר לקבל בקלות דואר שמעוניינים בו ולא חשוב אם הוא נחסם או לא.
 6. שחרור מייל שנחסם: כל משתמש יכול לשחר לבד (ישירות מתוך הדוח היומי) מייל שהיה אמור להגיע אליו אך נחסם מסיבה כלשהי. לחיצה על כפתור "שחרור" והמייל בדרך אליו.
 7. ממשק שליטה: אתם יכולים לקבל ממשק שליטה (ללא תשלום) על כל המנויים שלכם. השליטה היא על הרשימות השחורות והלבנות וכן יכולת לשלוט לבד בשחרור דואר שנחסם.
 8. דוח יומי: כל משתמש יכול (אם הוא רוצה) לקבל דוח יומי.
 9. רשימות שחורות ולבנות אישיות: כל משתמש יכול להגדיר בקלות (מתוך הדוח היומי) ששולח מסוים יהיה חסום מהיום והלאה או ששולח אחר לא ייבדק כלל.
 10. רמת השירות: רמת השירות של הפיינאפ פשוט מעולה. השירות שלהם בעברית, הזמינות שלהם טובה מאוד. 
 11. כשל חומרה: המכונה שלנו וירטואלית כך שאין סכנה שכשל פיזי יעצור את השירות (יש לנו כמה שרתים פיזיים).
 12. עוצמת המכונה: המכונה שלנו חזקה מאוד כך שזמן הבדיקה מהיר, אין עיכוב בהעברת המיילים לא נכנסות ולא יוצאות.
 13. גמישות בקביעת המדיניות: למכונה המון הגדרות המאפשרות לשלוט בהתנהגות שלה. אנחנו מכירים אותה היטב ועדיין נעזרים מידי פעם בשירות של פיינאפ (שהוא כאמור מעולה).
 14. כאב הראש עלינו: אנחנו דואגים, לרכוש, לעדכן, לתקן, לטפל, לעקוב, ללמוד את כל האפשרויות. לכם נותר רק להנות J (אה כן, צריך גם לשלם, אבל אני מתחייב שזה יהיה פחות מהשלום על המכונה שהייתה לכם J).
 15. הפניה האחרונה מלקוח: בדקתי במערכת הקריאות שלנו, הפעם האחרונה שלקוח כלשהו פנה אלינו בנושא הפיינאפ הייתה לפני חודשיים וחצי וגם זה בבקשה להכניס שתי כתובות דואר חדשות לרשימה הלבנה שלהם. (יש לציין שחברת דבש מטפלת כל יום בעשרות קריאות בנושאי מחשוב אחרים).

 

מערכות סינון דואר זבל – Mail-SeCure של חברת PineApp

דבש משווקת מערכות סינון דואר של פיינאפ – PineApp שהיא חברה ישראלית עם טכנולוגיה מהמובילות בעולם בתחום מוצרי אבטחת הדואר האלקטרוני, מערכות אלו מספקות חבילת הגנה מקיפה לטיפול בדואר האלקטרוני כנגד מגוון רחב של איומים הכוללים וירוסים ותולעים, דואר זבל, נתזי דואר, DOS והפצצות דואר. דבש מספקת מגוון דגמים ופתרונות המתאימים לצרכיהם של ארגונים קטנים, בינוניים וגדולים.
שרות הסינון שלנו כולל גם סינון דואר נכנס וגם סינון דואר יוצא. חשיבות סינון הדואר היוצא היא במניעת העברת וירוסים ודואר זבל לרשימת המכותבים הנמצאת במחשב שעלולה לקרות בעקבות הידבקות מאתר אינטרנט לא הגון.

חומר קריאה נוסף:

סינון דואר

מהו דואר זבל ? דואר זבל זהו דואר אלקטרוני המכיל חומר פרסומי או וירוסים המגיע אל הנמען ללא בקשתו, ללא הסכמתו.

דו"ח סינון דואר

מערכת סינון הדואר של פיינאפ מפיקה דוח ללקוח המכיל פרוט של כל דברי הדואר שעברו דרך המערכת. הדוח נשלח ללקוח פעמיים ביום בשעה 9:00 בבוקר, ובשעה 13:00 אחהצ.

PineApp – סינון דואר

חברת PineApp המובילה בתחום מוצרי אבטחת הדואר האלקטרוני, מספקת חבילת הגנה מקיפה לטיפול בדואר האלקטרוני כנגד מגוון רחב שלאיומים הכוללים וירוסים ותולעים, דואר זבל, נתזי דואר , OS והפצצות דואר.