הכל דבש – שיחה מתוקה על מחשבים, שרתים ומי שמאחוריהם

אתר הוסט אדוויס – Host Advice הוסט אדוויס

חברת דבש הוקמה ב-1993 ע"י יוסי וליאת דבש. בתחילת דרכו, אי שם בתחילת שנות ה-80, נקרא יוסי דבש לספק תמיכה בשלושה מחשבים מתקדמים.

היו אלו מחשבי IBM-PC מדגם XT שרכשה במיוחד חברת "פז". מחשבים אלה זכו לתהילה בזכות הזיכרון העצום שהותקן בהם שעמד על נפח מרשים של 512kb. לאנשי המחשבים של היום, הנפח הזה עלול להראות כטעות כתיב. אז לא, 512kb זאת הייתה פסגת הזיכרון בימים שלפני הפס הרחב ולמעשה, לפני שהיה פס בכלל.….

 

 

 

 

חברת דבש הטמיעה בטוטנאור מערך אחסון יבמ v7000 בשילוב דיסק SSD של חצי טרה-בייט

המערכת של יבמ הועדפה על מערכות מתחרות, לרבות פתרונות אחסון של HP, שעליהם התבססה עד כה טוטנאור.IBM
חברת דבש הטמיעה בטוטנאור מערך אחסון יבמ v7000 בשילוב דיסק SSD של חצי טרה-בייט. יבמ סיפקה לחברת טוטנאור, המייצרת ציוד לעיקור (סטריליזציה) ובקרת זיהום, מערך אחסון מדגם v7000, בנפח כולל של 25 טרה-בייט. המערכת של יבמ הועדפה על מערכות מתחרות, לרבות פתרונות אחסון של HP, שעליהם התבססה עד כה טוטנאור. המערכת משרתת למעלה מ- 300 משתמשים, בסביבת VMware על גבי תשתיות מבוססי x86. ההתקנה מאפשרת לתמוך בקצב הגידול המהיר המאפיין את נפחי הנתונים בחברה: טוטנאור צוברת מדי שנה כ- 2.5 טרה-בייט נתונים חדשים.

לדברי ערן שוורץ, מנהל טכנולוגיות המידע של טוטנאור, נועדה המערכת החדשה להגדיל את נפח האחסון ולשפר את ביצועי המחשוב, שהוגבלו בשל צוואר הבקבוק אותו יצרה סביבת האחסון הקודמת. בתום תהליך בחינה מעמיקה של הפתרונות הזמינים בשוק, בחרה החברה ב- v7000 מבית יבמ, בזכות יכולות הביצועים שלו והיחס המשתלם בין עלות לתועלת.

 על מנת להאיץ את עבודת מערכות ה- ERP בטוטנאור, המבוססות על תוכנה מתוצרת פריוריטי, שולב בסביבת האחסון החדשה גם רכיב אחסון מבוסס SSD, בנפח של חצי טרה-בייט. מערכת הניהול האוטומטית המשולבת במערך האחסון של יבמ, יודעת לזהות ולהעביר את הנתונים בהם נעשה שימוש תכוף אל סביבת ה- SSD המהירה יותר, תוך אופטימיזציה של הביצועים הכוללים. בעקבות הפעלת המערכת, מדווחים בטוטנאור על שיפור משמעותי ביותר בגישה לנתונים בבסיסי נתונים טבלאיים, המנוהלים באמצעות שרת SQL של מיקרוסופט.

 עסקת מערך האחסון, שבוצעה על ידי חברת דבש, שותף עסקי של יבמ, כללה גם תהליך הטמעה של המערכת החדשה אותו ביצעה חברת דבש,  לרבות העברת החומר ממערך האחסון הישן אל סביבת האחסון של יבמ והתאמת התשתיות באתר למוצר החדש.

"בעבר, המלצנו ללקוחות במצבים דומים על מערכות ממותגים אחרים", אומר חגי כהן, מנהל פרויקטים בחברת דבש. "מצאנו שהסדרות האחרונות מבית יבמ נותנות מענה הן ללקוח והן לנותן השירות, מכל הבחינות. בדקנו ביצועים, הנדסת אנוש, תמחור ומימון והתוצאות הראו שבכל המבחנים המערכת של יבמ מנצחת. מכאן, ההמלצה ללקוח הפכה לפשוטה."

 לדברי שוורץ בחרה טוטנאור בפתרון שהוטמע על ידי חברת דבש בגלל המענה המקיף לדרישות הארגון תוך התחשבות בתקציב והן בגלל המקצועיות והבנת הצרכים. המערכת החדשה מספקת שירות מהיר ואיכותי למשתמשים. הפרויקט נועד לאפשר גידול מתמיד בפעילות וכן ליעל את ניהול מערך המחשוב לאפשר גמישות תפעולית במתן פתרונות לצרכים המשתנים.

 "אנו צועדים עם חברת דבש כבר תקופה ארוכה ונהנים מהמקצועיות ומהשירות והיחס האישי", מוסיף שוורץ. "המערכת פשוט עובדת. היא קלה לניהול, ואמינה במיוחד. הנוחות מדהימה: תהליך ההקמה וההקצאה של משאבי אחסון הוא חוויה שלא הכרנו בעבר. עבדנו כבר בסביבת אחסון של EMC, ושל HP, והמערכת של יבמ היא עולם אחר".

טוטנאור, שמפעליה שוכנים בבית שמש, היא מבין החברות הגדולות בעולם בתחום יצור ושיווק ציוד לעיקור ובקרת זיהום. החברה מייצרת אוטוקלבים ומכונות שטיפה וחיטוי לבתי חולים, מעבדות, מרפאות פרטיות, וגופי תעשיה וכדומה. כמו כן, משווקת החברה דטרגנטים, אמבטים אולטראסוניים, מכונות הלחמה, תנורי ייבוש, אינקובטורים, זכוכיות מגדילות ייעודיות לחדרי ניתוח, מזקקי מים ועזרים משלימים אחרים.

 טוטנאור הוקמה ב- 1925, ומעסיקה חמש מאות עובדים. החברה מעורבת בפרויקטים משותפים ובמחקר בקנה מידה גדול עם מוסדות מובילים ואוניברסיטאות. החברה נחשבת ליצרנית בקנה מידה עולמי: מערכת האיכות שלה תואמת לתקנים בינלאומיים ולדרישות ה-FDA האמריקאי, וה-SFDA הסיני. למכשירים מתוצרתה יש תווי תקן כגון, ASME, UL תקני EN ותיקני בטיחות בינלאומיים. טוטנאור מייצאת 90% מתוצרתה ליותר מ – 120 מדינות ברחבי העולם.

כנס לקוחות דבש פתרונות חכמים 2012

ב-12 ביולי 2012 קיימה חברת דבש פתרונות חכמים, כנס לקוחות עם HP – השותפה העסקית. שיאו של הכנס: תחרות קרטינג בין לקוחות החברה.

carting

ברוח כנס הלקוחות הקודם שכלל סדנת גורמה קולינארית, וכמיטב המסורת, גם הפעם הוזמנו המנמ"רים (האירוע סגור ללקוחות בלבד), מנהלי תשתיות ומנהלי מערכות, לצאת מהשגרה ולהשתתף בחוויה שחלקה מקצועית וחלקה תחרותית: נסיעה במסלול קרטינג מקצועי.

קישור לכתבה מהכנס

 

דבש ביצעה פרויקט העתקת אתר לאינטרגרף ישראל

אינטרגרף ישראל

ולדימיר גורסקוב, מנהל שירותי מידע ותהליכים באינטרגרף ציין כי העברת תשתיות התקשורת וחדר המחשב מהבניין הישן לחדש הייתה ממש קריטית לחברה מאחר והחברה מנוטרלת מעבודה שוטפת ומהנהלת הקבוצה בארצות הברית ואירופה. היה לאינטרגרף חשוב ביותר לחזור לעבודה שוטפת עם מינימום תקלות וזה בוצע לשביעות רצוננו המלאה.

קישור לכתבה המלאה

דבש סיימה פרויקט אחסון ווירטואליזציה בקבוצת UMI. היקף הפרויקט למעלה מחצי מיליון שקלים

במסגרת הפרויקט, הטמיעה דבש ב-UMI מערך אחסון של HP באמצעות מערכת הארכיטקטורה הייחודית HP4500 (מבנה scale-out), הקימה תשתית "ענן פרטי" חדשה המבוססת על שרתי HP והעבירה סביבה של כ- 25 שרתים פיזיים לא הומוגניים לתשתית וירטואלית המבוססת על טכנולוגיית vSphere 5 של Vmware.

המערכת הנוכחית מספקת שירות מהיר ואיכותי לכ- 800 משתמשים במשרדי UMI וברחבי הארץ.
הפרויקט נועד לאפשר גידול מתמיד בפעילות UMI וכן ליעל את ניהול מערך המחשוב, לשפר את שרידות המערכות ולאפשר גמישות תפעולית במתן פתרונות לצרכים המשתנים.

כתבה על פרויקט וירטואליזציה דבש UMI באנשים ומחשבים

כנס לקוחות חברת דבש מערכות באנינים

דבש פתרונות חכמים בשיתוף Vmware קיימה כנס לקוחות שני במועדון הקולינארי אנינים.

ב- 27 בנובמבר 2011, קיימה חברת דבש כנס לקוחות עם השותף העסקי VMware במועדון הקולינארי אנינים.
 כמיטב המסורת, הוזמנו לקוחות החברה ליום משותף שכלל חלק מקצועי וחלק חווייתי.
הכנס נפתח בהרצאה של אביב וייס,Lead Systems Engineer בחברת Vmware, אשר מיקד את המשתתפים בכל החידושים הבולטים והייחודיים של חברת VMware אשר הוצגו בכנס Vmworld 2011 וענה על שאלות מהקהל.
לאחר מכן השתתפו המנמ"רים, מנהלי התשתיות ומנהלי מערכות מידע בסדנת בישול צרפתי במהלכה הכינו ארוחת גורמה צרפתית שכללה אנטריקוטים, כבדי בקר, פוקצ'ות ופונדנט שוקולד, לצד נטוורקינג עסקי.

יוסי דבש מנכ"ל חברת דבש : "אנו מקפידים שכנסי הלקוחות שלנו יתקיימו במתכונת המשלבת מידע מקצועי, מפגש עם עמיתים למקצוע מחברות אחרות ביחד עם חוויה משותפת שמפילה את החומות בין האנשים. מבחינתי זו גם הזדמנות לפגוש את הלקוחות באווירה נעימה וגם אפשרות לספק להם עדכונים וחדשות בתחומים החשובים להם.
בין המשתתפים בכנס דבש – Vmware היו אופיר טורס, אי.די.אס. למינאר, אינטרגרף ישראל, אליאנס חברה לצמיגים, אם.טי.איי., ארגון מגדלי הבקר, בון תור, גן שמואל מזון, כנפית, מגדל שוקי הון, מנהרות הכרמל, מרכבים טכנולוגיות תחבורה, סטארפלסט תעשיות, פלסאון, פלסטופיל הזורע, פלרם ישראל, קי.סי.אס. מערכות לשליטת מידע, קיבוץ בית אלפא, קיבוץ דליה, קיבוץ מענית ועוד.

את הכנס הפיקה חברת דבש בשיתוף חברת זברה והוא התקיים בחסות חברת Vmware המפתחת תוכנות וירטואליזציה (הדמיה) מסחריות למחשבים, בהם VMware Workstation , VMware ESX Server. הפלטפורמה המובילה לוירטואליזציה – VMware vSphere – מאפשרת ללקוחות להתייעל, להתגמש, להפחית בהוצאות רכש ותפעול ולשפר את האבטחה הארגונית.
כתבה על כנס אנינים השני

 דבש השלימה פרויקט וירטואליזציה וגיבוי בקבוצת מכשירי תנועה; ההיקף: חצי מיליון שקלים

במסגרת הפרויקט הקימו אנשי דבש שני מערכי וירטואליזציה, אתר ראשי ואתר גיבוי, מבוססים על שרתי HP . בנוסף, הוקמו מערך איחסון HP LeftHand ותשתית וירטואליזציה vSpahre של VMware.
חטיבת האינטגרציה והתשתיות של דבש פתרונות חכמים השלימה באחרונה פרויקט וירטואליזציה, איחסון וגיבוי בקבוצת מכשירי תנועה ומכוניות. היקפו הכספי של הפרויקט, שארך חצי שנה והסתיים בימים אלה, עמד על חצי מיליון שקלים.

כתבה על פרויקט הוירטואליזציה בקבוצת מכשירי תנועה ב- DailyMaily

 "הו הסלע האדום" – כנס אחסון ווירטואליזציה בפטרה נדחה בגלל התראת מסע

"עקב אילוצים שאינם תלויים בנו (התראת מסע), אנו נאלצים לבטל את כנס האחסון והוירטואליזציה שאמור היה להתקיים בפטרה.
הכל כבר היה מוכן לקראת הכנס . היינו אמורים לפתוח בארוחת בוקר מפנקת בחניון יוטבתה, משם לעבור את הגבול ולהמשיך לפטרה, להרחיב את ידיעותינו בנושאי האחסון והוירטואליזציה, לנגב חומוס בירדן, לעשות סיבוב בעקבה ומשם בחזרה בטיסה לשדה דב. אנו מתנצלים על אי-הנוחות שאולי נגרמה לכם עקב הביטול ונשוב וניידע אתכם ברגע שנגבש כנס נוסף באתר אקזוטי אחר. אנו מודים לכם על ההיענותכם ושוב, איתכם הסליחה".

 כנס אחסון ו- וירטואליזציה בבית HP בו הרצה מנהל תחום אחסון ווירטואליזציה בדבש

"בבית HP נערך באחרונה כנס וירטואליזציה ופתרונות אחסון מתקדמים יחד עם השותפה העסקית, חברת דבש מערכות תוכנה. בכנס השתתפו 50 מנמ"רים, מנהלי תשתיות ומנהלי מיחשוב בכירים מארגוני SMB – בהם פריגת, החברה לאוטומציה, עיריית חיפה, קיבוץ גן שמואל, גלעם-מענית ועוד. בכנס הוצגו טכנולוגיות שרתי HP G6, מערכות האחסון HP LeftHand ויכולות קישור לעולם הווירטואלי, כולל הדגמות עם תוכנת VMware שנערכה על ידי מני צרפתי – מנהל תחום וירטואליזציה ב-HP ומומחה תחום אחסון ו-וירטואליזציה בחברת דבש. "

תמונות מהכנס בבית HP

HP מבשלת עם דבש – כנס אחסון ווירטואליזציה באנינים

"בשבוע שעבר נערך במועדון אנינים כנס וירטואליזציה ופתרונות אחסון מתקדמים של HP יחד עם השותף העסקי של החברה – דבש מערכות תוכנה. בכנס, שזכה לשם "מבשלים פתרונות עם דבש", השתתפו כ-40 מנמ"רים, מנהלי תשתיות ומנהלי מערכות מידע בארגונים, בהם מכשירי תנועה, שטראוס, מרכבים וארגונים נוספים. בכנס הוצגו טכנולוגיות מערכות האחסון LEFTHAND HP ויכולות הקישור לעולם הווירטואלי, ההדגמות נערכו על ידי מני צרפתי, מנהל תחום וירטואליזציה ב-HP, מומחה וירטואליזציה מחברת דבש, ורפי בלו, מומחה בתחום אחסון וגיבוי מחברת BRS. אחרי ההדגמות, החבר'ה התפנו גם לקצת בישולים."

תמונות מהכנס

פרוייקט DR ב- קיבוץ מגן

מצורפת מצגת הממחישה את שבוצע במסגרת פרויקט drp על ידי חברת דבש בקיבוץ מגן.
רונן טוקייר – קיבוץ מגן אשר הכין את המצגת : "הפרויקט שידרג את יכולות הגיבוי והשרידות במגן ללא הכר, כמן גם חיסכון בקניית שרתים פיזיים בעתיד וחיסכון מיידי בחשמל. בהזדמנות זו חייבים להודות לחברת דבש על המקצועיות הרבה והאדיבות במהלך הפרויקט, שחלקו העיקרי, נעשה תוך 24 שעות של התקנה רצופה.

לצפיה במצגת סיכום פרויקט dpr