הקמה ותחזוקה של סביבות וירטואליות פרטיות, אחסון בענן, שרתים לפי דרישה, SAAS – תוכנה כשירות, שרת דואר בענן, אירוח אתרים.מחשוב-ענן

בשנים האחרונות נכנס תחום שירותי הענן להילוך גבוה. שירותי הענן באתר מרוחק מביאים איתם יתרונות רבים אך גם חסרונות. היתרונות גלומים בכך שהחומרה משותפת ללקוחות שונים, מיקום המידע מאובטח יותר פיזית, רמת הגיבוי גבוהה יותר וכתוצאה מטכנולוגיית הוירטואליזציה חל שיפור בשרידות הנתונים ובעקבותיה ההמשכיות העסקית השתפרה.

לתחום שירותי הענן נכנסים גם שירותים הניתנים דרך חוות השרתים של ספקי האינטרנט הגדולים אבל קיים גם מה שנקרא ענן פרטי בו ארגון מקים לעצמו תשתית וירטואלית בתוך מרחב הארגון שמשרתת אותו בלבד.

דבש תומכת בלקוחותיה בכל סוגי הענן, החל בבניית ענן פרטי בתוך הארגון, המשך במתן שירותי אירוח לשרתים פיזיים של הלקוח בחוות שרתים וכלה באירוח אתרי אינטרנט או במתן גישה לשרת וירטואלי הממוקם על שרתי חברת דבש.

הקמה ותחזוקה של סביבות וירטואליות פרטיות:

דבש היית בין הגופים הראשונים בארץ שהעבירה את כל הסביבה המחשבית שלה לענן פרטי, למעשה מחזיקה דבש בשני עננים שונים: האחד באתר דבש והשני בחוות השרתים של נטויז'ן כאשר שני האתרים מקיימים ביניהם רפליקציה לצרכי DR.

דבש העבירה את רוב לקוחותיה לסביבה וירטואלית כאשר במקרים רבים הפכה סביבת השרתים של הלקוח מחדר עמוס בשרתים לחדר שבו נמצאים שניים עם שלושה שרתים חזקים המאכלסים את כל השרתים המקוריים של הלקוח. במקרים מסוימים העבירה דבש עשרות רבות של שרתים לסביבה וירטואלית וכיום שרתים אלה עובדים ברציפות ללא הפסקות גם כאשר מבצעים תחזוקה בשרתים הפיזיים.

אחסון בענן, שרתים לפי דרישה (VPS)

דבש מאפשרת ללקוחותיה לרכוש שרתים פרטיים בענן. יתרונות השימוש בשרתים בענן הם בנגישות המהירה לשרת ולאפליקציות שעליו מכל מקום. יתרון נוסף לשרידות ורציפות בעבודה מאחר והחומר נמצא בסביבה מוגנת עם ציוד ברמה גבוהה ועם יכולות שרידות טובות ביותר. קרא עוד

SAAS – תוכנה כשירות, שרת דואר בענן:

חברות רבות והראשונה שבהן מיקרוסופט 365 מאפשרות כיום ללקוחות שלהן לעבור לשימוש בתוכנות שונות ובראש בתוכנות אופיס עם Office 365 בעננן. יתרונות השיטה הן בכך שהלקוח לא צריך לרכוש את התוכנה אלא למעשה משתמש בתוכנה בשכירות לפי הצורך ומחזיר אותה כאשר הוא לא צריך. יתרון נוסף הוא בכך שהלקוח למעשה משתמש תמיד בתוכנה בגרסה המעודכנת ביותר שלה כך שכל עניין השדרוגים ואין יותר צורך לרכוש תוכנה חדשה בכל פעם שמיקרוסופט מוציאה גרסה או מהדורה חדשה.

אירוח אתרים

דבש מארחת כבר מאז שנת 2000 אתרי אינטרנט על שרתיה מאות אתרי אינטרנט של חברות רבות במשק וממשיכה למכור ולספק שירותי אירוח ברציפות וללא זמני הפסקה בעיקר בזכות השמירה על איכות הציוד שהיא מחזיקה וכן בזכות חידוש החומרה מעת לעת כדי שהאתרים של הלקוחות יעבדו תמיד על חומרה מעודכנת. קרא עוד.